Sağlık Sektörü Temsilcileriyle Sektörün Talep ve İhtiyaçları Görüşüldü

Sağlık Sektörü Temsilcileriyle Sektörün Talep ve İhtiyaçları Görüşüldü

Üniversitemiz Stratejik Plan Kapsamında Dış Paydaş Odak Grup Toplantılarına devam ediliyor.

24 Şubat 2021 Çarşamba günü Üniversitemiz Rektörlük Toplantı salonunda pandemi kurallarına riayet edilerek Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’un katılımları ile gerçekleştirilen toplantıya, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yrd. Doç. Dr. Emre Biçer, Üniversitemiz Genel Sekreteri Kadir Ali Seçer, Sivas Tabipler Odası Başkanı Dr. Ömer Faruk Güzelimdağ, Sivas Eczacılar Odası Başkanı Bahadır Eren, Sivas Optisyenler Odası Başkanı Taylan Küçüker, Sivas Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. İrfan Gazi Yılmaz, Sivas Sağlık Platform Koordinatörü Sosyolog Ziya Soybayraktar, SES Sendikası İl Başkanı Özgür Baştürk, Sağlık Sen Sivas İl Başkanı Muhittin Musaoğlu, Türk Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Dursun Özen, Hak-Sen Sivas İl Başkanı Alparslan Kaçmaz katıldılar.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Üniversitemizin kuruluşundan bugüne kadar, Ülkemizin ve Bölgemizin ihtiyaçları talepleri göz önünde bulundurularak ilgili sektör temsilcileri ile bir araya geldiklerini, ortak ne tür çalışmalar, projeler yapılabilir bunların tespitine yönelik toplantılar yaptıklarını ve bu toplantılara devam edeceklerini belirtti.

Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yrd. Doç. Dr. Emre Biçer ve Üniversitemiz Genel Sekreteri Kadir Ali Seçer Üniversitemiz hakkında bilgilendirme sunumları yaptılar.

            Toplantıya katılım sağlayan Sivas Sağlık Platformu üyesi katılımcılar ise Üniversitemizin sektör bazlı toplantılar yapmasından, sektörün sorunlarının çözümüne yönelik ortak hangi çalışmaların yapılabileceğinin değerlendirilmesinden ve sektörle birlikte ortak hangi projelerin yapılacağının görüşülmesinden duydukları memnuniyeti belirterek, Sivas Sağlık Platformu olarak kapsamlı bir rapor sunacaklarını belirttiler.

Karşılıklı görüş alışverişi ile devam eden toplantı iyi niyet ve temennileri ile bu vb toplantıların devam etmesi gerektiği belirtilerek tamamlandı.
  • Gösterim 444
  • Toplam 4